پایش لحظه ای ، پایش آنلاین محیط زیست
اولين نرم افزار پورتال جامع پايش آلاينده هاي زيست محيطي که توسط جناب آقاي محمدي زاده رسما در سال 92 در استان سمنان و توسط سرکار خانم ابتکار در سال 93 در استان کردستان افتتاح و به بهره برداري رسيد
رايپاصنعت مجري طرح پايش آنلاين محيط زيست
فروش، نصب و راه اندازي سيستم هاي پايش آنلاين
انتخاب بهترين تجهيزات و بهترين راه حل با مشاوره رايگان
100% سازگار با نيازمندي هاي محيط زيست
ارائه خدمات پشتيباني رايگان
مشاوره رايگان در امور پايش آنلاين زيست محيطي
ارائه سيستم يکپارچه پايش آنلاين در سطح کشور
رضايتمندي مشتريان ما، اعتبار ماست
توليد پکيج هاي تصفيه خانه هاي هوشمند صنعتي و بهداشتي
تسهيلات دراز مدت 9 درصدی
برای خريد محصولات رايپا صنعت بيشتر بخوانيد
فروش انواع سنسورهاوآنلایزرهای هوا
فروسيليس غیر فعال
سمنان
فروسيليس غیر فعال
کلران
سمنان
کلران
قند و شکر شاهرود
شاهرود
قند و شکر شاهرود
سيمان شرق
مشهد
سيمان شرق
سيمان زاوه
تربت حیدریه
سيمان زاوه
سرویسهای پایش آنلاین رایپاصنعت در روز پنجشنبه ۲۰ بهمن دچار اختلال خواهند شد
بدسنوسیله اعلام میدارد سرویسهای پایش لحظه ای آلاینده  های زیست محیطی شرکت رایپا صنعت بدلیل جابجایی سرورها و سرویس دوره ای سالیانه در روز پنجشنبه مورخ ۲۰ بهمن ۱۴۰۱ دچار قطعی و اختلال خواهد ...
سرویسهای پایش آنلاین رایپاصنعت در روز پنجشنبه ۲۰ بهمن دچار اختلال خواهند شد
بدسنوسیله اعلام میدارد سرویسهای پایش لحظه ای آلاینده  های زیست محیطی شرکت رایپا صنعت بدلیل جابجایی سرورها و سرویس دوره ای سالیانه در روز پنجشنبه مورخ ۲۰ بهمن ۱۴۰۱ دچار قطعی و اختلال خواهد ...
ایستگاههای پایش آنلاین هوای محیط شامل پارامترهای گاز و ذرات محیطی بومی سازی شد
پس از سالیان متمادی تلاش پی در پی شرکت رایپا صنعت موفق به ساخت آنالایزرهای گاز بروشهای استاندارد مطابق استاندارد 10017 و 22315 در بخش هوای محیط و دودکشها گشت. این آنالایزرها از قوانین بیر لامبرت ...
بدون استفاده از پارامتر COD آنالایزر آنلاین BOD ساخته شد...
 نوید تولیداولین آنالایزر مالتی چنل در داخل کشور با قابلیتهای بسیار جدید و اندازه گیری پارامترهای وابسته بصورت مستقل BOD, COD, Bacteria's (Coliforms , E.Coil ,...) ...

پایش لحظه ای و آنلاین آلاینده های زیست محیطی

پایش لحظه ای؟

با استفاده از سیستم پایش لحظه ای می‌توان به صورت لحظه‌ای از وضعیت آلایندگی صنایع آگاهی یافت و میزان آلایندگی را پایش نمود و دیگر نیازی به مراجعه مستقیم کارشناسان به واحدها و اندازه ‌گیری خروجی آنها نخواهد بود.
با نصب سیستم‌های پایش لحظه ای و آنلاین صنایع ملزم خواهند شد که همیشه و در تمام ساعات شبانه‌روز استانداردهای خروجی دودکش‌ها و پساب های خود را رعایت کرده و از آلایندگی بپرهیزند و در مواقع خرابی سیستم‌های کنترلی خود نیز سریعاً با توقف فعالیت نسبت به اصلاح و تعمیر آن اقدام کنند.
لازم به ذکر است : بر اساس ماده 192 برنامه پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران، به‌منظور کاهش عوامل آلوده‌کننده و مخرب محیط زیست، کلیه واحدهای بزرگ تولیدی، صنعتی، عمرانی، خدماتی و زیربنایی بزرگ مقیاس منجمله نیروگاهها که قابلیت و ضرورت نصب و راه‌اندازی سامانه (سیستم) پایش لحظه‌ای و مداوم را دارند می بایست تا پایان سال سوم برنامه، نسبت به نصب و راه‌اندازی سامانه (سیستم)های مذکور اقدام نمایند.

 

پایش لحظه ای و آنلاین آلاینده های زیست محیطی

‌پایش لحظه‌ای صنایع، راهی بسوی تحقق محیط زیست پاک

شرکت رايان پايش صنعت ايرانيان با نام اختصاري رايپا صنعت با توجه به اصل پنجاه قانون اساسي جمهوري اسلامي ايران مبني بر اينکه حفاظت محيط زيست بر عهده عموم مردم مي باشد و نيز باهدف کمک به کنترل هر چه بهتر آلاينده هاي زيست محيطي تاسيس شد و در اين راستا جهت پايش آلاينده هاي زيست محيطي و دسترسي لحظه اي به اين اطلاعات اقدام به تهيه نرم افزاري جهت پايش آنلاين آلاينده ها نمود.

نرم افزار پایش فراگیر محصولی برای جمع آوری و ثبت اطلاعات آنالایزرهای موجود در محیط های صنعتی و نمایش گزارش های محیط زیستی توسط کاربران راه دور از طریق شبکه وب طراحی شده است. این نرم افزار پس از سه سال تحقیق و بررسی هم اکنون تنها نرم افزاری است که بسادگی جانشین سیستمهای سخت افزاری با قیمتهای بسیار بالا گردیده و قادر است کلیه پارامترهای گزارش شده از انواع سنسورهای سنجش آلودگی ها و پارامترهای ابزار دقیق در بخش صنعت را پایش نموده و گزارش حاصل را هم بر روی شبکه های کامپیوتری و هم بصورت انواع گزارش های مبتنی بر وب ارائه نماید.از اولین نصب نرم افزار تاکنون بالغ بر 6 سال میگذرد و نرم افزار بدون هیچگونه خطایی در سطح کشور در حال کار میباشد.

این مجموعه با بهره گیری از توان علمی و فنی نخبگان کشور در دو زمینه جداگانه و البته مرتبط به هم آغاز به کار نموده و هم اکنون با ارائه خدمات بی نظیری در این راستا توانسته است جز شرکتهای معتمد سازمان حفاظت محیط زیست باشد. مباحثی همچون پشتیبانی، تامین قطعات یدکی وجود بستر مناسب ارتباطی و نیز بازديدهای دوره ای منظم و پی در پی از جمله مواردی است که در سیستم های آنلاین بسیار حائز اهمیت بوده و عدم توجه به هر کدام میتواند به نحو چشمگیری کارآیی سیستم را کاهش داده و یا بعضا سیستم را متوقف نماید. شرکت رایپا با رعایت همه موارد فوق گامی بزرگ در راستای هدف مشتری مداری برداشته است.

این مجموعه پس از سالها تلاش بی وقفه در طراحی و ساخت سامانه جامع پایش آنلاین پارامترهای لحظه ای توانسته است نرم افزار خود به نام ZEUS را به بازار عرضه نماید. این نرم افزار به سادگی قادر است با بی نهایت سنسور و آنالایز در سطح صنایع ارتباط برقرار سازد و نتایج حاصل از پایش آنها را هم به صورت محلی و هم به صورت Web Base ارائه دهد. هم اکنون این نرم افزار در 71 نقطه در سطح کشور نصب گردیده و در حال کار می باشد.

علاوه بر مانیتورینگ انواع سنسورها در بخش هوا، دودکشها، صدا و پارامترهای محیطی، ایستگاههای سنجش کیفی هوا و آب نیز قابل مانیتورینگ و تجمیع در سامانه فوق میباشند. در نتیجه انواع گزارشات مقایسه ای و استنتاجی و نیز محاسبه شاخص کنترل کیفی هوا (AQI ) و حتی ارسال داده ها برای تابلوهای نصب شده در سطح شهر نیز از قابلیتهای این نرم افزار میباشد.
محصولات سخت افزاری:


محصولات سخت افزاری ارائه شده توسط شرکت رایپاصنعت شامل انواع متنوعی از سنسورها و آنالایزرهای پایش آلاینده های زیست محیطی در بخش دودکش های واحدهای صنعتی، هوای محیطی، رودخانه ها و دریاچه ها، پساب های صنعتی است.

این شرکت قادر به تهیه انواع سنسورها و آنالایزهای گاز برای اندازه گیری آلاینده های چون CO ,CO2 ,NO ,NO2 SO2, , HCl VOC, TVOC, Dust, و دما در هوا و پایش پارامترهایی نظیر pH, BOD,COD,‌ TSS, TDS, EC, ,DO , دما,کدورت و یون کلراید و کلرین در آب می باشد.

طراحی و ساخت آنالایزر، طراحی و ساخت مبدلهای تبدیل سیگنالهای آنالوگ به دیجیتال، طراحی و ساخت ماجول ارسال و دریافت سیگنالهای 20..4 میلی آمپر بصورت وایرلس تا شعاع 3 کیلومتر، واردات و صادرات کلیه کالاهای مجاز و اخذ نمایندگی از شرکت های داخلی و خارجی از جمله فعالیت های شرکت در زمینه تجهیزات و سخت افزار مورد نیاز برای راه اندازی سیستم های پایش است. بیشتر...

امکان پشتيباني از قابليت Multiplexing (براي صرفه جويي در خريد سنسور و آنالايزرهاي مشابه براي چند منبع آلاينده مشابه)
    پشتيباني از امکان MultiPlexing براي صنايعي که تعداد سنسورهاي آنها از نظر تنوع محدود اما از نظر تعدد زياد ميباشد باعث صرفه جويي تا 70 درصد در خريد سخت افزار براي دريافت داده ها از مجموعه مينمايد.
بعنوان مثال صنعتي که داراي 28 دودکش بوده و براي هر دودکش 4 پارامتر را بايد مورد ارزيابي قرار دهد بدون استفاده از اين نرم افزاربايد حدود 000ر000ر600ر1 تومان هزينه مينمود اما با پيشنهاد اين نرم افزار هزينهاي خريد سخت افزار آن مجموعه به 000ر000ر470 تومان تقليل پيدا نمود.بیشتر...پایشگر لحظه ای و مداوم دودکش های صنایع::


در عرصه صنعت، چند مسئله از نظر آلودگی محیط زیستی حائز اهمیت است که یکی از مسائل، آلودگی هوا ناشی از احتراق سوخت است. از مهمترین اثرات آلوده کننده زیست محیطی انتشار گازهاي گلخانه اي به ویژه گاز CO2و گازهاي اسیدي NOx و SO2 و ذرات معلق و پسابهاي صنعتی آلوده به فلزات سنگین و سایر آلاینده ها است.

در این ارتباط کنوانسیونهاي متعدد جهانی تشکیل شده است که از جمله آنها کنوانسیون کیوتو ، ریو و نظایر آنها است و با توجه به این مساله، صنعت کشور هم براي تامین منافع ملی و هم سلامت جامعه و هم رعایت مقررات بین المللی دامنه فعالیتهاي زیست محیطی خود را با هدف انجام اقدامات پیشگیرانه گسترش می دهد. در این راستا، استفاده از سیستم هاي کنترل و پایش مداوم گاز هاي خروجی از دودکش نیروگاه ها در صنعت مورد توجه قرار گرفته است.

امروزه اندازه گیري و پایش مداوم گاز هاي حاصل از احتراق از دو جهت مورد توجه می باشد. کنترل بار آلودگی منتشر شده از صنایع به محیط و همچنین کنترل احتراق که موجب افزایش راندمان می گردد. با توجه به روند افزایش ارزش سوخت و انرژي در دهه هاي اخیر، کنترل سیستم هاي احتراقی که موجب بهینه شدن مصرف سوخت می گردد از اهمیت ویژه اي برخوردار است و لذا پایش مستمر گازهاي خروجی از دودکش با دو نگرش دیدگاه زیست محیطی و بهینه شدن فرایند کنترل احتراق مطرح می باشد.

سيستم پايش دودکش جهت اندازه گيري گازهاي حاصل از احتراق(با هدف كنترل احتراق و كنترل بار آلودگي توليدي صنایع) راه اندازی می شود. اين سيستم پايش مداوم، با در نظر گرفتن كليه استانداردهاي مطرح بين المللي موجود ساخته شده و قابليت اندازه گيري گازهاي حاصل از احتراق، دما و فشار دودكش را داشته و هم اكنون بر روي دودكش واحد های مختلفی از صنایع نصب گرديده و اندازه گيري گازهاي NO،CO2،CO و SO2 انجام مي شود. در اين سيستم پايش، به طور مداوم غلظت گازهاي حاصل از احتراق برحسب ppm و mg/m3 و g/sec بصورت گرافيكي و متني قابل دسترسي خواهد بود.پایشگر لحظه ای و مداوم پساب های صنعتی:

یکی از مشکلات کلانشهرهای کشور، استقرار بدون ضابطه ی واحدهای صنعتی بزرگ و کوچک در فواصل دور و نزدیک محیط های شهری می باشد که در صورت عدم کنترل آلاینده های خروجی آب و هوا، موجبات برهم خوردن تعادل های محیطی در این مناطق  می گردد  و با توجه به تعداد زیاد اینگونه واحدها،سازمان محیط زیست در تلاش است تا این واحدها  به صورت آنلاین و مداوم مورد پایش و نظارت باشند.

پایش پسابهای صنعتی از سه جنبه تأثير بر روي خاك، تأثير بر روي محصولات كشاورزي، احتمال آلوده كردن آبهاي سطحي و زيرزميني دارای اهمیت بالایی است. تأثير پسابها بر روي خاك شامل ايجاد تغييرات در حاصلخيزي و شوري خاك، فلزات سنگين و آلاينده هاي آلي مي باشد. از این رو، پایش مداوم پساب ها بسیار حائز اهمیت بوده و سيستم پايش پساب جهت اندازه گيري این آلاینده ها راه اندازی می شود.

رایپاصنعت در راستای نیاز صنعت به کنترل سیستم های تصفیه آب و پساب صنعتی و مانیتورینگ کیفیت آب و پساب صنعتی، خدمات مشاوره، طراحی و اتوماسیون، سیستم های کنترل و مانیتورینگ آب و پساب را ارائه می نماید.


پایشگر لحظه ای و مداوم آب های جاری:


رودخانه هاي آب شيرين، يكي از مهمترين اكوسيستم هاي آبي به لحاظ تنوع زيستي و تامين آب شرب محسوب ميشوند از اين نظر  بررسي كيفي اين منابع آب از اركان مهم و اساسي توسعه پايدار است. امروزه رويكرد پايش لحظه ای، دراهداف ارزيابي كيفيت آب جايگاه ويژه اي پيدا كرده است. پایش آنلاین رودخانه ها جهت شناسایی وضعیت رودخانه به لحاظ آلایندگی ها و رفع ضرر و زیان احتمالی از بابت تخریب محیط زیست و حفظ سلامتی مردم از اهمیت بالایی برخوردار است.

آلودگي‌ها يكي از معضلا‌تي است كه منابع آب را تهديد مي‌كند. آب از لحظه بارش با آلا‌ينده‌هاي هوا تماس مي‌يابد و آلوده مي‌شود. سپس با جاري شدن در سطح زمين با انواع آلا‌ينده‌ها، آلوده و فاضلا‌ب‌هاي منابع مختلف به آن وارد مي‌شود. اين آلودگي‌ها از طريق چرخه آب به طرق مختلف به منابع آبي (زيرزميني و سطحي) منتقل مي‌شود و منابع آب قابل استحصال را كاهش مي‌دهد.

مشكلا‌ت كيفي منابع آب كشور، آلا‌ينده‌هاي موجود در منابع آبي به اشكال مختلف موجب ايجاد مشكلا‌ت زيست محيطي و بهداشتي مي‌شود. غلظت‌هاي بسيار اندك فلزات سنگين در فرآيند بزرگ‌نمايي بيولوژيك با غلظت‌هاي بالا‌، در اندام‌هاي انسان و ساير موجودات زنده تجمع مي‌يابد و موجب ايجاد انواع بيماري‌ها نظير سرطان‌ها و بيماري‌هاي مزمن و كشنده ديگر مي‌شود. مواد آلي تركيبات شيميايي، سمي و ... از ديگر آلا‌ينده‌هايي هستند كه موجب بروز مسايل زيست‌محيطي و بهداشتي منابع آب مي‌شوند و اثرهاي اين آلودگي‌ها به اكوسيستم‌ها و همچنين جوامع انساني منتقل مي‌شوند.

تا کنون رایپا صنعت موفق شده است پایش لحظه ای و مداوم چندین رودخانه و دریاچه را  به بهره برداری رسانده و به سیستم پایش سراسری متصل گرداند.

شاخص های پایش کیفی منابع آب

شاخص های پایش کیفی منابع آب


پایشگر لحظه ای و مداوم ایستگاه های پایش هوا:


ایستگاه های سنجش و پایش کیفیت هوا که در سراسر کشور مسئولیت پایش آلاینده های هوا را دارند و به طور معمول اطلاعاتشان را از طریق تابلوهای میزان آلودگی هوا، در معرض دید عموم قرار می دهند، قابلیت اندازه گیری و نمایش همزمان غلظت ذرات و گازهای آلاینده هوا مانند: TSP، PM10، PM2.5، PM1، NOX، CO، CO2، NH3، H2S، SO2، ...را دارا می باشند

اتصال ایستگاه های پایش آلودگی هوا به سیستم  پایش سراسری این امکان را برای مسئولین سازمان حفاظت محیط زیست فراهم می کند که اطلاعات مربوط به استان و یا حتی کل کشور را به صورت تجمیع شده ملاحظه و  تصمیمات لازم جهت پیشروی آلاینده ها و پیشگیری از بحران اتخاذ نمایند

تا کنون رایپا صنعت موفق شده است چندین ایستگاه هوا را به سیستم پایش سراسری متصل گرداند. نمونه ای از تابلوی ایستگاه هوا که در محیط نرم افزار  موجود است در شکل زیر نمایش داده شده است

شاخص های پایش کیفی منابع آب

تابلوی شاخص های پایش کیفی هوا


تولید پکیج های تصفیه خانه های هوشمند صنعتی و بهداشتی:


سیستم تصفیه فاضلاب پیشنهادی به روش UAFB & MBR-BIOX  که در حال حاضر جدیدترین و پیشرفته ترین سیستم تصفیه فاضلاب در دنیا می باشد.

سیستم هواسیستم هوادهی از نوع هوادهی ممتد عمقی بوده که عمل هوادهی با دو دستگاه بلوئر قدرتمند اروپایی و دیفیوزرهایی با ضریب جذب 20 % انجام می پذیرد.

واحد های مختلف پکیج تصفیه فاضلاب:
 • واحد چربی گیری و دانه گیری به روش vpi\cpi
 • واحد هوادهی ممتد عمقی طراحی و اجرا به روش mbr-biox
 • واحد ته نشینی بدون لجن روب مکانیکی و با سیستم جمع آوری و انتقال لجن طراحی شده به Airlift به صورت سیستم مکشی
 • واحد کلر زنی با صفحات افزاینده سطح تماس کلر و فاضلاب
 • اجرای واحد های فوق مطابق ابعاد و مشخصات فنی مطابق با میزان حجم فاضلاب و شدت آلودگی متغیر می باشد بیشتر... .

پکیج های تصفیه خانه های هوشمند صنعتی و بهداشتی

پکیج های تصفیه خانه های هوشمند صنعتی و بهداشتی


Data Collector:


این بخش از نرم افزار، محصولی برای جمع آوری و ثبت اطلاعات آنالایزرهای موجود در محیطهای صنعتی می باشد. هر نوع سیگنال آنالوگ (مثلا 4-20 mA)یا سریال از آنالایزرهای سنجش آلاینده های هوا، خروجی دودکش ، آب و پساب و دیگر تجهیزات ابزاردقیق توسط سخت افزار مناسب جمع آوری شده و به یک دستگاه کامپیوتر (در محل کارخانه) منتقل می شوند.

این نرم افزار پس از شش سال تحقیق و بررسی هم اکنون تنها نرم افزاری است که بسادگی جانشین سیستمهای سخت افزاری با قیمتهای بسیار بالا گردیده و قادر است کلیه پارامترهای گزارش شده از انواع سنسورهای سنجش آلودگی ها و پارامترهای ابزار دقیق در بخش صنعت را پایش نموده و گزارش حاصل را هم بر روی شبکه های کامپیوتری و هم بصورت انواع گزارش های مبتنی بر وب ارائه نماید.

با تعریف سطوح آلارم برای هر یک از کانالهای ورودی، نرم افزار قادر خواهد بود آلارم را تشخیص داده و از خود واکنش نشان دهد. این واکنش میتواند ارسال پیام کوتاه ، تماس با یک شماره تلفن خاص و اعلام آلارم و یا اعلام آلارم بصورت صوتی در سایت باشد.

در مدول LOCAL نرم افزار پایش فراگیر هر یک از سیگنالها تعریف و برنامه ریزی شده و مقادیر مربوط به پارامترهای اندازه گیری شده در یک بانک اطلاعاتی ذخیره می شوند. اطلاعات ثبت شده بصورت دائم (در صورت وجود اتصال اینترنت دائم) یا طبق زمانبندی مشخص شده (ارسال اتوماتیک) به بانک اطلاعاتی اصلی در فضای وب منتقل می شود. البته امکان نمایش اطلاعات و گزارش گیری در محل سایت نیز وجود دارد. بازه زمانی ثبت اطلاعات در داخل نرم افزار توسط کاربر قابل انتخاب می باشد.

با توجه به اینکه این نرم افزار کاملا بومی می باشد و کلیه منابع و ابزار استفاده شده در آن نیز طراحی داخلی بوده امکان هر گونه تغییرات در آن وجود داشته و بسته به نوع سفارش مشتری قابل بهینه سازی میباشد.

از دیگر مزایای این سیستم، پشتيباني از امکان MultiPlexing براي صنايعي که تعداد سنسورهاي آنها از نظر تنوع محدود اما از نظر تعدد زياد ميباشد که  باعث صرفه جويي تا 70 درصد در خريد سخت افزار براي دريافت داده ها از مجموعه مينمايد. بعنوان مثال صنعتي که داراي 28 دودکش بوده و براي هر دودکش 4 پارامتر را بايد مورد ارزيابي قرار دهد بدون استفاده از اين نرم افزاربايد حدود 000ر000ر600ر1 تومان هزينه مينمود اما با پيشنهاد اين نرم افزار هزينهاي خريد سخت افزار آن مجموعه به 000ر000ر470 تومان تقليل پيدا نمود.اين امر بزرگترين شاخص نرم افزار است که باعث ميشود خريدار در هنگام خريد به هيچ گزينه ديگر فکر نکند. اين امکان در روش Extractive ( نمونه گيري از منبع آلاينده و ارسال نمونه توسط لوله هاي کنترل شده به محل کابين آنالايزرها ) کاربرد بسزائي دارد. همچنین می توان کانالهاي مجازي که خود ترکيبي از دو عنصر ديگر ميباشد نیز تعريف نمود بمانند NOx=NO+NO2


پورتال تجمیع داده های پایش:


کلیه نقاط تحت پایش سراسر کشور که دارای پارامترهای گوناگون هستند، داده های خود را به این سامانه ارسال می کنند تا  به صورت یکپارچه و در قالب گزارات تجمیع شده برای سازمان محیط زیست قابل مشاهده باشد.

در اين پروژه کليه نقاط، لحظه به لحظه توسط افراد ذیربط در سازمان محیط زیست پايش ميگردند و گزارش آنلاين آنها بصورت گزارشات استاندارد سازمان از طريق درگاه اينترنتي  مورد بررسی می باشد و هرگونه خروج از حد استاندارد محیط زیست و عدم اتصال بیش از حد مجاز از طریق نامه های خودکار سیستم به مسئولین گزارش داده می شود تا صنایع اقدامات لازم را انجام دهند.

از سوی دیگر هریک از نقاط تحت پایش می توانند دارای تعدادی کاربر باشند که این افراد مجاز هستند داده های تجمیع شده خود را در بازه های زمانی گوناگون و در اشکال مختلف ملاحظه نمایند.

از مزایای این سیستم می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • پوشش نقاط پايش با توجه به پراکندگي جغرافيايي بدون محدوديت محل استقرار
 • قابليت يکپارچگي سيستم در سراسر کشور (استفاده از يک Web site مرکزي جهت پايش کليه نقاط)
 • امکان ذخيره داده ها بر روي سيستم Local در زمان قطع ارتباط با Web server و ارسال آنها بصورت Batch در اولين برقراري ارتباط
 • مديريت بحران در زمان قطع شدن ارتباطات با توانايي ارسال SMS در زمان وقوع هرگونه آلارم
 • داراي انواع نمايشهاي نموداري در بازه هاي زماني متفاوت
 • ارائه آمارهاي حداقل ، حداکثر ، ميانگين و ميزان درصد انحراف از ميانگين در بازه هاي زماني مختلف
 • امکان دانلود چارت نمايش داده شده در وب به همراه داده ها با فرمت Excel
 • امکان تعريف آزمايشگاههاي معتمد و تخصيص مجوز به فرد يا افراد مسئول آزمايشگاهها براي ثبت و يا ويرايش اطلاعاتي که در پروسه آزمايشگاهي از صنايع بدست آورده اند
 • ...


اتصال سایر سامانه های پایش:

سامانه پورتال علاوه بر اینکه کلیه Data Collectorهای مربوط به خود را در قالب یک سامانه یکپارچه به سازمان محیط زیست ارائه می دهد؛ دارای این توانایی نیز می باشد که سایر سامانه های پایش در سطح کشور که توسط شرکت های همکار ارائه می گردد را نیز  به خود متصل گرداند. به این صورت که صنعت متقاضی اتصال به سامانه پورتال، با در اختیار قرار دادن مشخصات بانک اطلاعاتی خود  به شرکت رایپاصنعت، برنامه ای دریافت می کند که از طریق آن، داده ها به این سامانه ارسال شود. این برنامه به صورت خودکار به طور خاص برای صنعت متقاضی ایجاد می گردد.


سامانه حضور و غیاب صنایع:


سامانه پورتال همواره انتظار دارد در پريود زماني خاص از هر Data Collector داده هاي جديد پایش شده دريافت کند. چنانچه سامانه متوجه شود که انتقال داده اي از يک Data Collector صورت نمي گيرد بلافاصله غيبت آن سيستم را از طريق SMS Gateways به مدير سايت مربوطه و نيز Global Administrator گزارش ميدهد. اين امر براي بهبود پايداري سيستم بسيار حائز اهميت است. در صورتيکه در مورد Data Logger های موجود هيچگونه کنترلي بر روي وضعيت عملکرد سيستم نميتوان داشت.

کلیه حقوق این سایت متعلق به شرکت رایان پایش صنعت ایرانیان بوده و هرگونه کپی برداری از آن غیرمجاز می باشد
عضو رسمی پارک فناوری پردیس
دوستدار محیط زیست
همایش بزرگان محیط زیست
گواهینامه ایزو 9001-2008
تماس با ما
تهرانپارس بزرگراه رسالت شرق خیابان رشید جنوبی پلاک 133 ساختمان ونوس طبقه چهارم واحد 15
تلفن : 02177956451
تلفن همراه : 09122306802
فکس: 02177945589
تبلیغات
ورود به سایت
 
 
ثبت نام
 • بازديدکنندگان امروز:66
 • بازديدکنندگان هفته:860
 • بازديدکنندگان ماه:8520
 • کل بازديدکنندگان:673302